Internet

Laserowe usuwanie tatuażu Enlighten

ElleMan.pl

Dr n. med. Piotr Zawodny klinika Zawodny o usuwaniu tatuażu laserem Enlighten III .
Zdecydowanie najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą usuwania tatuaży jest ta przy pomocy lasera. Polega ona na zniszczeniu barwnika po skórą za pomocą wiązki światła o odpowiednich parametrach. Laser rozbija większe struktury barwnika na małe części, które następnie są wchłaniane przez komórki naszego organizmu. W efekcie barwnik zdecydowanie blaknie, a wzór pod skórą stopniowo zanika. Co ciekawe, wiązka lasera działa tylko na komórki z barwnikiem, a reszta skóry na niego nie reaguje.

Ekspert: 

Rewolucja w usuwaniu tatuażu – laser pikosekundowy „Laser pikosekundowy Enlighten III to najnowocześniejsza technologia, która z powodzeniem poradzi sobie z usunięciem tatuażu w każdym kolorze, w różnych lokalizacjach i niezależnie od daty wykonania tatuażu. Zastosowanie aż trzech długości fal przez laser Enghliten pozwala na różną głębokość penetracji i oddziaływanie na wszystkie barwy tatuażu, tym samym zapewniając możliwość bezpiecznego usunięcia różnobarwnych tatuaży w każdej lokalizacji. Jest to bardzo istotne, gdyż tatuaże w zależności od metody ich wykonania różnią się intensywnością podanego pigmentu oraz głębokością jego aplikacji. Laser daje możliwość usunięcia tatuaży w całości lub też we fragmentach pod tzw. „cover”". mówi dr n. med. Piotr Zawodny klinika Zawodny z Kliniki Zawodny w Szczecinie.

 

 

Pełen artykuł znajduje się na portalu ElleMan.pl pod linkiem Laserowe usuwanie tatuażu.

Cutera Enlighten III to najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny system laserowy pracujący w technologii zarówno pikosekundowej jak i nanosekundowej.